Lední hokej zasáhla smutná zpráva

18.03.2021 | David Čížek

Smutná zpráva zastihla soběslavské hokejisty. Ve věku 78 let zemřel Josef Pánek, dlouholetý hráč, trenér a funkcionář našeho oddílu.

S hokejem začínal v Želči. V Soběslavi hrál patnáct sezon, byl u všech vzestupů a pádů soběslavského hokeje v šedesátých a sedmdesátých létech. Hrál krajský přebor, divizi i druhou ligu, kterou pomáhal vybojovat jako kapitán družstva.
Trenérskou práci začal ještě v době své aktivní hráčské kariéry. Trénoval žáky, dorost i družstvo dospělých. Žáky dovedl poprvé v historii soběslavského hokeje do žákovské ligy, s dorostem i dospělými dokázal vyhrávat krajský přebor. Trenérské práci obětoval spoustu času, jeho krédem bylo, že hráč na trénink přijít nemusí, ale trenér tam chybět nesmí. Jako metodik oddílu předával svoje zkušenosti ostatním trenérům.
Když skončil svou trenérskou a hráčskou kariéru, cestu na zimák nezapomněl. Pravidelně sedával na tribuně se svými bývalými spoluhráči a sledoval jak si počínají jeho nástupci. Když mu to zdraví dovolilo, nikdy cestu na stadion nevynechal.
Své těžké nemoci dlouho vzdoroval, bojoval tak jak byl zvyklý ve sportu i v životě, ale svůj poslední zápas nevyhrál. Odešel do hokejové nebe, kde jak doufáme, se setká se svými bratry Petrem a Pavlem, kteří spolu s ním hráli kdysi v jednom družstvu. Naše řady opustil obětavý přítel a kamarád.

Za oddíl ledního hokeje vyjadřujeme rodině a pozůstalým upřímnou soustrast.

Týden hokeje v Soběslavi

Ve středu 22. 9. 2021 proběhla na zimním stadionu v Soběslavi akce Týden hokeje.

Podmínky pro vstup na utkání mužů a rozpis sezóny

S ohledem na platná nařízené vlády ČR přistupujeme k zavedení těchto opatření pro návštěvy zápasů mužů na obou tribunách.

Spartak byl Motoru vyrovnaným soupeřem

Víkendové dvoukolo ligy mladších žáků znamenalo pro náš tým nedělní klání s týmem budějovického Motoru.

Medvědi nad síly mladších žáků

Telčští Draci si odvezli jasnou výhru

Pohár starosty města mladšího žactva odjel do Chebu

Budějovický Samson si odváží pohár vítěze memoriálu Pavla Háka